510080336

Ilustracje do serii poradników autorstwa Jana Tomiaka i Karoliny Malik-Miłek

Szkice do poradników, ilustracje i okładki do książek Cześniak.

Ilustracje do serii poradników autorstwa Jana Tomiaka i Karoliny Malik-Miłek

Tworzenie ilustracji do książek kojarzy się przede wszystkim  z pracą nad pozycjami przeznaczonymi głównie dla dzieci. Tymczasem rysunek czy grafika w książkach adresowanych do dorosłego Czytelnika jest wbrew pozorom obecnie  niezwykle ważnym elementem tekstu, pełniąc nie tylko funkcje ozdobne. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy możliwość pracy nad ilustracjami i projektem okładek - serii poradników autorstwa Jana Tomiaka i Karoliny Malik - Miłek: "Żyjesz?", "Labirynt luster" oraz "Trzask bańki mydlanej".
 

Seria wartościowych poradników  z kategorii rozwoju osobistego, wydanych nakładem wydawnictwa Jan Tomiak International. Autorzy w niezwykle przystępny sposób, przeprowadzają Czytelnika przez skomplikowany proces uświadamiania sobie zarówno szkodliwych, jak i budujących nas samych nawyków, towarzyszących nam każdego dnia.
 

Czytaj również: Luksusowy wystrój wnętrz: obrazy, akt, pastel na z...

Słowo i obraz. Znaczenie ilustracji książkowej 

Szkice do poradników, ilustracje i okładki do książek Cześniak pracownia Artystyczna Bombadilo

Współczesne czytelnictwo to już nie tylko obcowanie z literami, słowami i zdaniami, ale także w dużej mierze - z obrazem.  Dla dzisiejszego Czytelnika, funkcjonującego w świecie zdominowanym przez obrazy - uzupełnienie słowa pisanego ilustracją - w znaczący sposób ułatwia zrozumienie i przyswajanie odczytywanych informacji.

Dobrze przygotowane ilustracje książki dedykowanej osobie dorosłej, niezależnie od tematyki, nie tylko zwiększa jej atrakcyjność i przyciąga uwagę. Stworzone w porozumieniu z Autorem rysunki czy grafiki, stanowiące integralną część tekstu, sprawiają, że treści trudne, bardziej złożone - stają się łatwiejsze do przyswojenia i przywołania w razie potrzeby. Ilustracja wzmacnia przekaz, pozwala dotrzeć głębiej zgłębiając skomplikowane wątki.


Prawdziwą umiejętnością dobrego Autora, jest zdolność do przekazywania nawet najtrudniejszych treści, w przystępny dla innych sposób. Tak jest z całą pewnością w przypadku duetu Jana Tomiaka i Karoliny Malik-Miłek. Ilustracje stworzone przez Pracownię BOMBADILO - Renatę i Łukasza Cześniaków - jak twierdzi sam Autor: "nadały przekazowi oryginalny i niepowtarzalny charakter".

czytaj również: Statuetka Jana Kantego. Idealna na prezent na Dzień Edukacji Narodowej


Zwykły poradnik? Nic podobnego! Książki wydawnictwa Jan Tomiak International.

"Żyjesz?", "Labirynt luster" oraz "Trzask bańki mydlanej" to pozycje stworzone przez doświadczonego trenera rozwoju osobistego - Jana Tomiaka oraz socjologa - Karolinę Malik-Miłek. Bazując na posiadanej wiedzy i równie dużym doświadczeniu  - stworzyli pozycje obowiązkowe, dla wszystkich,  pragnących poznać siebie i podejmować realne działania by lepiej przeżywać swoje życie.

Seria poradników wydawnictwa Jan Tomiak International, to przede wszystkim książki motywacyjne, które pomagają krok po kroku uświadomić sobie, w jaki sposób można przeorganizować swoje życie, by czerpać z niego znacznie więcej.
 

Galeria zdjęć

wstecz