510080336
Luksusowe wnętrza apartamentów, akty kobiece w nowoczesnej twórczości.

Luksusowy wystrój wnętrz: obrazy, akt, pastel na zamówienie

Sztuka w aranżacji ekskluzywnych salonów. Jak urządzić luksusowe wnętrza apartamentów i domów. Ponadczasowe subtelne akty kobiece 

Malarstwo pastelowe. Idealne do aranżacji wnętrz obrazy pastelowe.

Luksusowy wystrój wnętrz: obrazy, akt, pastel na zamówienie.

Sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Zachwycają łagodnością i świeżością, wyróżniając się oryginalnym, niepowtarzalnym charakterem. Obrazy pastelowe dostępne w naszej Pracowni, to doskonały sposób na dopełnienie aranżacji luksusowych wnętrza apartamentów oraz domów. Jest to także wspaniały pomysł na ekskluzywny prezent dla miłośnika sztuki.

Obejrzyj grafiki Bombadilo

Krótka historia pasteli

Szuka w aranżacji ekskluzywnych salonów. Jak urządzić luksusowe wnętrza apartamentów i domów. Ponad czasowe subtelne akty kobiece to idealny sposób, by podnieść wartość pomieszczenia.

Początki techniki pastelu sięgają XV wieku. Leonardo da Vinci wykorzystał tę metodę, do stworzenia "Portretu Isabelli d'Este". Zdecydowanie upowszechniła się ona, w pierwszej połowie XVII wieku w malarstwie europejskim, przede wszystkim na terenie Włoch i Francji, gdzie malarstwo pastelowe stosowano tworząc  przepiękne portrety. Technika pastelu wraca ponownie w drugiej połowie XIX wieku przede wszystkim za sprawą impresjonistów, na czele z Edgarem Degasem. W Polsce obrazy pastelowe tworzyli między innymi Stanisław Wyspiański, Leon Wyczółkowski czy Olga Boznańska.

Świeżość i delikatność. Obrazy w technice pastelu

Luksusowy wystrój wnętrz: obrazy, akt, pastel na zamówienie.

Zainspiruj się unikatowy rysunek świetlnym piórem Bombadilo sklep internetowy. 

Malowanie pastelami, to technika polegająca na przenoszeniu pigmentu na podłoże malarskie, bez udziału płynnych tworzyw malarskich. Istotą tej techniki, jest więc nie tylko umiejętne posługiwanie się narzędziem w postaci pasteli, ale i dobranie odpowiedniego do spodziewanego efektu - podłoża.  Technicznie rzecz biorąc, jest to technika z pogranicza rysunku i malarstwa, która wyróżnia się spektakularnym - świeżym i delikatnym efektem pracy.

Obrazy w technice pastelu to nie tylko delikatne tony, ale także te dużo głębsze, bardziej złożone. Wszystko zależy od wrażliwości Artysty i zakładanego efektu końcowego.

Ulotne pastele. Obrazy pastelowe na zamówienie luksusowy wystrój wnętrz apartamentów i domów.

Sztuka a luksusowe wnętrza apartamentów, domów, hoteli, restauracji.

Chcąc odpowiednio wyeksponować malarstwo pastelowe we wnętrzu, zadbać należy przede wszystkim o zaprezentowanie ich w miejscach, w których nie będą narażone bezpośrednio na promienie słoneczne - by uniknąć blaknięcia koloru. Najpiękniej obrazy pastelowe prezentować się będą w oprawie za szybą, koniecznie z odpowiednio dobranym passe-partout, tak by obraz nie miał bezpośredniego kontaktu ze szkłem.

czytaj również: Statuetka Jana Kantego. Idealna na prezent na Dzień Edukacji Narodowej

Galeria zdjęć

wstecz