510080336

Statuetka Jana Kantego. Idealna na prezent na Dzień Edukacji Narodowej

Pomysł na ekskluzywny upominek! Elegancki i oryginalny prezent dla nauczyciela, wykładowcy, profesora na Dzień Edukacji Narodowej.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jeśli chcemy wyróżnić podarunkiem wychowawcę, nauczyciela, wykładowcę czy promotora - świetnym prezentem będzie statuetka, figurka Jana Kantego - patrona nauczycieli i profesorów.

Doskonały pomysł na elegancki prezent, upominek

Nietuzinkowy prezent dla Nauczyciela, Wychowawcy, Profesora, Promotora czy Dyrektora placówki oświatowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 
Ręcznie rzeźbiona statuetka z grafitu przedstawiająca świętego profesora - Jana Kantego, patrona nauczycieli, profesorów i środowisk akademickich.

Zwyczaj świętowania Dnia Edukacji Narodowej - skąd się wziął ?

Jednym z elementów polskich zwyczajów, jest coroczna tradycja obdarowywania upominkiem i kwiatami nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich, dyrektorów placówek oświatowych i innych pracowników szeroko pojętej oświaty.  Celebrowanie 14 października, jako Dnia Edukacji Narodowej, jest pięknym obyczajem, który ma już swoją dość długą historię.
Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela, ustanowiono na 14 października, dla upamiętnienia powołania Komisji Edukacji Narodowej (KEN) na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Statuetka figurka grafitowa - Jan Kanty. 
Stylowy i oryginalny pomysł na prezent na 14 października, 
powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.
 

 Dzień ten, to wyjątkowa okazja by uczcić trud i oddanie, z jakim do swojej pracy podchodzą ci, którzy zawodowo zajmują się edukowaniem innych, bądź też organizacją procesu kształcenia i wychowania.

Elegancki prezent dla Profesora. Co kupić Nauczycielowi?

Jaki prezent wybrać dla Nauczyciela, Wychowawcy czy Profesora z okazji jego święta? Zdecydowanie, choć mamy do wyboru szeroką ofertę gadżetów i upominków, warto zdecydować się na podarunek, który w sposób szczególny odda naszą wdzięczność za trud i troskę o młode pokolenia.
Ręcznie rzeźbiona statuetka świętego Patrona Nauczycieli i szeroko pojętych środowisk związanych z wychowaniem i kształceniem - Jana Kantego, to pomysł na prezent, który łączy w sobie klasę, styl, wysokie walory estetyczne i oryginalność.

Ręcznie rzeźbiona statuetka Jana Kantego, to świetna propozycja nie tylko dla poszukujących oryginalnego prezentu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale też doskonały pomysł na symboliczną nagrodę wręczaną na gali - zasłużonym na rzecz oświaty w mieście, z okazji jubileuszu pracy w placówce oświatowej czy jako podziękowanie za opiekę promotorską w pracy dyplomowej czy rozprawie doktorskiej.

Święty patron Jan Kanty. Grafitowa figura świętego Profesora.

Jan Kanty urodził się w Kętach 24 czerwca 1390 roku.  Jako magister filozofii, wykładał na Wydziale Filozoficznym, jednocześnie pełniąc posługę duszpasterską. Choć mianowano go proboszczem parafii w Olkuszu, wybrał nauczanie przenosząc się do Krakowa i wykładając na Akademii Krakowskiej. Całe swoje życie poświęcił sprawie kształcenia, nauczania oraz posłudze duszpasterskiej. Powszechnie znana była jego szczególna troska o biednych i potrzebujących oraz poświęcenie wobec  uczącej się i studiującej młodzieży, której poświęcił całe swoje życie.

Został beatyfikowany w 1680 roku przez Papieża bł. Innocentego XI, a kanonizowany 1767 roku przez Klemensa XIII. Prócz patronatu nad Nauczycielami, Profesorami, środowiskami akademickimi, został także ogłoszony także patronem Polski i Litwy, Akademii Krakowskiej, rodzimego miasta Kęty, Krakowa, archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

W ikonografii św. Jan Kanty przedstawiany jest w todze i birecie, 
z księgą w dłoni - symbolizującą nie tylko jego trud włożony w nauczanie, ale też czas poświęcony przepisywaniu licznych manuskryptów, których większość przechowywana jest do dnia dzisiejszego w bibliotekach - jagiellońskiej i watykańskiej.

Czytaj również: Kreatywne prezenty dla dorosłych. Drobny elegancki upominek z klasą.

 

 

Galeria zdjęć

wstecz