510080336

Figury świętych do kościoła, klasztoru, kaplicy

Najpiękniejsze ręcznie rzeźbie figury i posągi kamienne: święta rodzina, Matka Boża Królowa świata, Piękna Madonna z dzieciątkiem, Pietà oraz świętych np. św. Franciszek, św. Krzysztof, św. Barbara,  Jezusa, płaskorzeźba: Jezu ufam Tobie, itd

Bombadilo rzeźbiarzy kamienne na zamówienie.

Rzeźby, duże kamienne figury i posągi ręcznie wykonane przez polskiego artystę rzeźbiarza Łukasza Cześniaka.

Św Barbara na zamówienie idealna do kościoła, kaplicy i klasztoru.

Jako Pracownia Artystyczna specjalizujemy się w wyjątkowych, ręcznie rzeźbionych wizerunkach, posągach, pomnikach - na zamówienie. Wykonywane na życzenie Klienta rzeźba stanowi niepowtarzalny, niezwykle elegancki element wystroju i dekoracji wnętrza. Taka też jest figura Świętej Patronki Górników - Barbary, przygotowana na zlecenie Orso.

 Święta Barbara wotum dziękczynne za opiekę nad górnikami. Ręcznie wykonana rzeźba sakralna na zamówienie. Kamienne posągi i figury świętych wykonane 100% z polskiego surowca i 100% polskimi dłońmi. Z zapałem i sercem do każdej realizacji. 

Święta Barbara - Święta Męczęnnica

Najpiękniejsze ręcznie rzeźbie figury i posągi kamienne: święta rodzina, Matka Boża Królowa świata, Piękna Madonna z dzieciątkiem, Pietà oraz świętych np. św. Franciszek, św. Krzysztof, św. Barbara,  Jezusa, płaskorzeźba: Jezu ufam Tobie, itd

Bombadilo rzeźbiarzy kamienne na zamówienie.

Święta Barbara to postać szczególnie poważana i czczona na terenie Polski. Pochodząca z terenów współczesnego Libanu święta, według średniowiecznej legendy - urodziła się w rodzinie pogańskiej, która z religią chrześcijańską zetknęła się podczas podróży na nauki do Nikomedii. Postanowiła przyjąć chrzest, co spotkało się z gniewem ojca Dioskurosa, który za wszelką cenę chciał aby wyrzekła się wiary. Mimo uwięzienia oraz doniesienia na nią do prześladującej chrześcijan władzy - nie wyparła się przekonań. Została za to stracona, przez ścięcie mieczem około roku 305.

Zdjęcie w naszej pracowni rzeźbiarskiej na ostatnim etapie pracy nad piękna figurą św. Barbary. Wysokość ok 150 cm idealna dekoracja ołtarzowa kościelnego, kaplicy lub jako rzeźba na ołtarz boczny do katedry. Ta kamienna postać została wykonana na zlecenie pracowni Orso, z którą mamy przyjemność współpracować od wielu lat.

Święta Patronka Górników...i nie tylko

W Kościele Katolickim św. Barbara z Nikomedii czczona jest przede wszystkim jako Patronka Dobrej Śmierci oraz Patronka Górników. Znana jest jednak powszechnie także jako Orędowniczka wykonujących ciężkie i niebezpieczne zawody - hutników, flisaków,  marynarzy, rybaków, żołnierzy etc. Wg tradycji swojej modlitewnej pomocy udziela także potrzebującym w czasie burz i pożarów. Na terenie Polski jednak kult św. Barbary najbardziej rozpowszechniony jest właśnie wśród Braci Górniczej. Jej wspomnienie liturgiczne przypada na dzień 4 grudnia i tego właśnie dnia, górnicy obchodzą swoje tradycyjne święto, zwane od imienia patronki - Barbórką.

Czytaj również:  Statuetka Jana Kantego. Idealna na prezent na Dzień Edukacji Narodowej

Durze figury świętych np. św. Barbara, cało postaciowe kamiennie rzeźby na zamówienie. Unikatowe artystyczne przedstawienia sakralne wykonujemy na podstawie wcześniej uzgodnionych projektów, wizualizacji. Polskie ręcznie rzeźbione ołtarze do kościoła, kaplicy, klasztoru, katedry itd

Czytaj również: Ekskluzywne pomniki Bombadilo Kamieniarstwo artystyczne

Galeria zdjęć

wstecz