510080336

Rzeźbione statuetki na Galę Plebiscytu Ambasador Wschowy 2022-23

Gala rozdania prestiżowej nagrody ręcznie rzeźbionej statuetki Lwa Wschowy

Polskie rzeźbione statuetki Bombadilo

Gala rozdania prestiżowej ręcznie rzeźbionej statuetki Lwa Wschowy

Rzeźba okolicznościowa. Ręcznie rzeźbione trofea i statuetki okolicznościowe. Pamiątkowe statuetki na gale biznesowe,  statuetki za osiągnięcia,  statuetki - podziękowania.

Podczas pierwszej edycji Plebiscytu "Ambasador Wschowy" Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki - Lwy, stworzone na specjalne zamówienie w Pracowni Artystycznej Bombadilo. Stylowe, ręcznie rzeźbione statuetki przyznane zostały na drodze głosowania mieszkańców miasta i gminy Wschowa, w czterech kategoriach: kultura, biznes, sport i osobowość. 

Laureaci Plebiscytu "Ambasador Wschowy " 2022 ze statuetkami stworzonymi w Pracowni Artystycznej Bombadilo. źródło:  zw.pl

Czytaj również: Statuetka Jana Kantego. Idealna na prezent na Dzień Edukacji Narodowej

Gala Plebiscytu Ambasador Wschowy - Polskie rzeźbione statuetki Bombadilo 

Uroczysta Gala wręczenia nagród i statuetek "Ambasadora Wschowy" odbyła się 31 marca 2022, w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia, którego inicjatorem był burmistrz Konrad Antkowiak. Głównym celem plebiscytu, było wyłonienie i wyróżnienie nagrodą, osób czy instytucji szczególnie zasłużonych dla Miasta i Gminy Wschowa, poprzez promocję gminy i wkład w jej rozwój.  Na drodze powszechnego głosowania mieszkańców, wyłoniono Laureatów w czterech kategoriach: sport, kultura, biznes oraz osobowość.  Zgodnie z decyzją inicjatora plebiscytu, wręczono także dodatkowego, piątego "Lwa" - spoza nominowanych, dla Marii Frąckowiak, sołtysa Tylewic. Galę  poprowadzili Kaja Paschalska i Jerzy Grzechnik.  

Przesyłamy gorące pozdrowienia dla Pana Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak oraz dla wspaniałych pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, oraz życzymy dalszych sukcesów.

źródło:  zw.pl

Polskie rzeźbione statuetki Bombadilo

Stworzone w Pracowni Artystycznej Bombadilo - statuetki "Lwy" dla gminy Wschowa. źródło: zw.pl

Czytaj również: Wyjątkowe Statuetki Drelicharza: Wyróżnienie dla Zasłużonych Osób. Prestiżowa Nagroda burmistrz.

Trofea i statuetki rzeźbione na zamówienie Bombadilo

Powstała w Pracowni Artystycznej Bombadilo statuetka "Lwa Wschowy" to rzeźbiona ręcznie w graficie postać Lwa trzymającego kartusz z herbem Wschowy. Jest to wyraźne nawiązanie do wspaniałej  rokokowej figury Lwa wykonanej z piaskowca, znajdującej się na tzw. "Lwim mostku". Choć zbudowany został w  w II połowie XIX wieku, jego historia sięga I połowy XVIII w. 
Przedstawiony lew, który stał się swoistym symbolem Gminy Wschowy, zgodnie z pierwowzorem trzyma kartusz, na którym znajduje się Krzyż Jagielloński  z dwoma pierścieniami położonymi między ramionami krzyża.

Krzyż Jagielloński z pierścieniami, na błękitnym tle jest symbolem miasta - w postaci herbu. Na przestrzeni dziejów miasta, herb zmieniał się przybierając różne formy. Początkowo zawierał motyw Maryjny, przedstawiając Madonnę z Dzieciątkiem na tronie. Późniejsza wersja, za czasów Kazimierza Wielkiego,  przedstawiała scenę Ukoronowania NMP.  Istniejący w herbie po dziś dzień Krzyż Jagielloński został na nim umieszczony przez Władysława Jagiełłę. 


 

Laureatka Plebiscytu - wielokrotna Mistrzyni Polski w trójboju siłowym - Pani Marzena Piter Wierzbicka, ze statuetką "Lwa Wschowy" 2022. Źródło: zw.pl

Galeria zdjęć

wstecz